Aktualności

13.01.2021

Za bilet w automacie można zapłacić BLIKIEMW 34 automatach stacjonarnych Krakowskiej Karty Miejskiej stojących na ulicach miasta, 3 automatach zamontowanych w Punktach Sprzedaży Biletów oraz w 335 automatach mobilnych zamontowanych w najnowszych tramwajach i autobusach za zakup biletu można zapłacić BLIKIEM. To nie jedyna nowość dla pasażerów. Wraz z wprowadzeniem tej formy płatności możliwy stanie się zakup biletów okresowych w automatach mobilnych (będzie to 335 urządzeń zamontowanych w pojazdach MPK obsługujących płatności BLIK). Do tej pory było to możliwe tylko w automatach stacjonarnych KKM.

Sam proces zapłaty za bilet BLIKIEM jest prosty. Wystarczy w automacie wybrać rodzaj biletu oraz sposób zapłaty. W tym wypadku BLIKA. Po wygenerowaniu kodu w telefonie w aplikacji banku wystarczy go wpisać na ekranie automatu, a następnie potwierdzić operację w telefonie.

Nowa forma płatności ma ułatwić zakup biletów jednorazowych i czasowych oraz biletów okresowych w automatach. Do zakupu biletu nie trzeba już będzie posiadać przy sobie gotówki i karty płatniczej. Wystarczy smartfon.

Płatność BLIKIEM w automatach biletowych będzie obsługiwana przez Tpay - operatora płatności online.