Ważne: Strona www.mpk.krakow.pl wykorzystuje pliki cookies.
Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych, statystycznych, świadczenia usług. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. - Poznaj szczegóły.

Sprawdź ważność biletu

Rodzaj karty
Data* (RRRR-MM-DD)
Nr klienta/albumu
Nr karty KKM / KK
* Pokazywane są wszystkie bilety ważne w danym dniu i wszystkie późniejsze
Jakie dane wpisać aby sprawdzić ważność?

Sonda

Co było najważniejszym wydarzeniem w komunikacji miejskiej w 2018 roku:

drukuj zwiększ czcionkę czcionka standardowa zmniejsz czcionkę

Wszystkie zamówienia do 14000

05.12.2008 asas

Data zakończenia: -
Status:
Znak sprawy:

 

Zostanie przywrócony ruch autobusów komunikacji miejskiej w relacji na wprost al. Powstania Warszawskiego – Kotlarska (w obu kierunkach) oraz w relacji al. Powstania Warszawskiego – al. Pokoju (również w obu kierunkach). 

W związku z IV etapem przebudowy ronda Grzegórzeckiego, od dnia 19 lipca 2008 roku (sobota) linie autobusowe 115, 125, 128, 184, 185, 192, 287, 292, 425, 605, 609, 902 oraz GK1 wracają na swoje stałe trasy. Ponieważ prace na rondzie Grzegórzeckim będą trwały nadal, zmieni się organizacja i funkcjonowanie przystanków autobusowych w rejonie ronda.

Uwaga! Zmiany na liniach nocnych 605, 609 i 902 będą wprowadzone od nocy z 19 / 20 lipca 2008 roku (sobota / niedziela).

Dla wszystkich linii autobusowych przejeżdżających (lub przywróconych) przez rondo Grzegórzeckie, tj. 115, 125, 128, 184, 185, 192, 287, 292, 425, 605, 609 i 902 zmieni się lokalizacja przystanków o nazwie Rondo Grzegórzeckie. Szczegółowa informacja o zmianach lokalizacji i funkcjonowaniu przystanków w dalszej części komunikatu.

 

115, 192, 287, 292

902

W obu kierunkach kursują po stałych trasach, tj. Krakowska Szkoła Wyższa – most Kotlarski – Kotlarska rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Mogilskie i dalej po swoich stałych trasach.

Uwaga! Dotyczy linii 292 i 902. W związku z wprowadzaniem nowej organizacji ruchu i brakiem możliwości przejazdu przez rondo Grzegórzeckie, ostatni kurs linii 292 z Portu Lotniczego (z godz. 23:12) w dniu 18 lipca 2008 roku (piątek) oraz wszystkie kursy linii 902 w nocy z 18/19 lipca 2008 roku (piątek / sobota) będą skrócone do ul. Fabrycznej

 

125

425

Os. Złocień (125), Biskupińska (425) do ul. Kotlarskiej jak obecnie i od ul. Kotlarskiej wracają na swoje stałe trasy przez rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego i Węzeł Mogilski (rondo Mogilskie) do Szpitala Rydygiera

 

128

184

Wracają na swoje stałe trasy tj. będą kursować w obu kierunkach przez ul. Grzegórzecką

Uwaga! Zmieni się lokalizacja przystanków Rondo Grzegórzeckie.

Nie zmieni się natomiast obecna tymczasowa lokalizacja przystanku Hala Targowa w kierunku ronda Grzegórzeckiego, który w dalszym ciągu będzie się znajdował na pasie dla ruchu ogólnego.

 

185

Wraca na swoją stałą trasę: Biskupińska – płk Dąbka – Lipska – Saska – Stoczniowców – Ofiar Dąbia – al. Pokojurondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – Węzeł Mogilski (rondo Mogilskie) – Lubomirskiego – Dworzec Główny Wschód.

Uwaga! Autobusy linii 185 jadące w kierunku Biskupińskiej będą na al. Powstania Warszawskiego wjeżdżać na wspólny pas T+A i zatrzymywać się na tymczasowym, nowym wspólnym przystanku T+A Rondo Grzegórzeckienatomiast autobusy jadące w kierunku ronda Mogilskiego i Dworca Głównego Wschód, ze względu na organizację ruchu i trwającą wciąż przebudowę NIE będą wjeżdżać z al. Pokoju na nowy pas T+A, tylko będą jechać po jezdni dla ruchu ogólnego aleją Pokoju i skręcać w prawo w al. Powstania Warszawskiego. 

 

Przystanek Rondo Grzegórzeckie dla linii 185 w kierunku Dworzec Główny Wschód nie będzie funkcjonować do odwołania. W zamian nadal będzie funkcjonować tymczasowy przystanek Al. Pokoju (tylko w kierunku Dworca Głównego Wschód)

 

605

Od nocy z 19/20 lipca 2008 (sobota/niedziela) wraca na swoją stałą trasę: Biskupińska – płk Dąbka – Saska – Płaszowska – Klimeckiego – most Kotlarski – Kotlarska – rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Mogilskie i dalej bez zmian.

 

609

Od nocy z 19/20 lipca 2008 (sobota/niedziela) wraca na swoją stałą trasę: Os. Na Stoku – Dąbie – al. Pokoju – rondo Grzegórzeckie – al. Powstania Warszawskiego – Węzeł Mogilski (rondo Mogilskie) i dalej jak obecnie do Kampusu UJ.

Uwaga! Autobusy linii 609 kursują przez rondo Grzegórzeckie analogicznie jak linia 185. Przystanki Rondo Grzegórzeckie oraz Al. Pokoju funkcjonują tak samo jak dla linii 185.

 

GK1

Wraca na swoją stałą trasę: Galeria Kazimierz – Podgórska – Krakowska – Stradomska – Straszewskiego – Podwale – Basztowa – Dworzec Gł. – Lubicz – rondo Mogilskie – al. Powstania Warszawskiego – rondo Grzegórzeckie – Kotlarska – Galeria Kazimierz

Zmiany w funkcjonowaniu przystanków AUTOBUSOWYCH

Informujemy, że na rondzie Grzegórzeckiem docelowo wszystkie przystanki tramwajowe i autobusowe we wszystkich kierunkach będą się znajdować na wszystkich czterech wylotach z ronda Grzegórzeckiego (tj. na wyjeździe z ronda w ul. Grzegórzecką, Kotlarską, al. Pokoju i al. Powstania Warszawskiego). Będą to wspólne przystanki na pasach tramwajowo autobusowych.

Od dnia 19 lipca 2008 (sobota) po wprowadzeniu nowej, tymczasowej organizacji ruchu będzie funkcjonował do odwołania lub kolejnej zmiany tylko jeden wspólny przystanek T+A o nazwie Rondo Grzegórzeckiektóry będzie zlokalizowany następując

W kierunku ronda Mogilskiego – na al. Powstania Warszawskiego – na wylocie (po wyjeździe) z ronda. Będzie to docelowy i stały przystanek T+A.

W pozostałych kierunkach (Grzegórzeckiej, al. Pokoju i Kotlarskiej) wspólny przystanek T+A będzie się znajdował również na al. Powstania Warszawskiego przed wjazdem na rondzie (naprzeciwko przystanku w kierunku ronda Mogilskiego) i będzie to tymczasowy przystanek.

 

Przystanki przeniesione

Linie 128 i 184

Informujemy, że od dnia 19 lipca 2008 roku (sobota) zostaną przeniesione obecne przystanki Rondo Grzegórzeckie:

w kierunku ronda Mogilskiego – przystanek zostanie przeniesiony z zatoki znajdującej się po skręcie z ul. Rzeźniczej w prawo w ul. Grzegórzecką na nowy pas T+A w al. Powstania Warszawskiego, po wyjeździe z ronda Grzegórzeckiego,

w kierunku Hali Targowej i ul. Dietla przystanek zostanie przeniesiony z ul. Grzegórzeckiej (przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego) na al. Powstania Warszawskiego i ustawiony naprzeciwko przystanku w kierunku ronda Mogilskiego.

 

Linie 605, 609 i 902.

W związku z przywróceniem stałych tras, od nocy z 19/20 lipca 2008 (sobota/niedziela) przystanek Rondo Mogilskie w obu kierunkach nadal będzie zlokalizowany na dolnym poziomie (-1) węzła Mogilskiego – wspólnie z liniami tramwajowymi 1, 14 i 22 – na al. Powstania Warszawskiego. Wjazd na przystanek będzie się odbywać od ul. Lubicz i od al. Powstania Warszawskiego po wspólnych pasach T+A.

 

Przystanki nieczynne

Al. Pokoju – od dnia 19 lipca 2008 roku (sobota) zostanie zlikwidowany tymczasowy przystanek autobusowy w kierunku Dąbia zlokalizowany na al. Pokoju za skrzyżowaniem z ul. Rogozińskiego. Natomiast nadal będzie funkcjonować tymczasowy przystanek w kierunku ronda Mogilskiego dla linii 185 i 609, po ich przywróceniu na stałe trasy (dodatkowe uwagi w tabelkach z informacją o linii 185 i 609).

Fabryczna – od dnia 19 lipca 2008 roku (sobota) zostaną zlikwidowane wszystkie tymczasowe przystanki autobusowe na ul. Fabrycznej i al. Pokoju.

Ofiar Dąbia – w związku z likwidacją linii 722, od dnia 18 lipca 2008 roku (piątek) zostanie zlikwidowany przystanek końcowy Ofiar Dąbia, znajdujący się na al. Pokoju przed skrzyżowaniem z ul. Zwycięstwa.

Wszelkie prawa zastrzeżone MPK Kraków 2013
realizacja Ideo powered by: Edito CMS