Aktualności

15.07.2022

Niszczył urządzenia na pętli MPK. Został ujęty przez strażników miejskich

 


17-latek zdewastował tablicę informacyjną na pętli autobusowej MPK przy ul. Orzechowej. Dzięki szybkiej reakcji operatora monitoringu straży miejskiej i wysłanego na miejsce patrolu, strażnicy ujęli sprawcę.

 

Przed północą operator monitoringu zauważył młodego chłopaka, który będąc w towarzystwie dziewczyny niszczy tablicę informacyjną z wykazem linii i tras autobusowych, a po chwili oddaje mocz na znajdujący się na pętli biletomat. 

 

Gdy strażnicy pojawili się na miejscu, połamana tablica leżała na ziemi. Chłopak na widok patrolu zareagował bardzo nerwowo. Przeklinał, a po chwili zaczął uciekać. Został ujęty po krótkim pościgu i zakuty w kajdanki. W pewnym momencie pojawił się ojciec sprawcy, który jak się okazało od kilku godzin szukał syna.

Wezwany na miejsce patrol policji przejął dalsze postępowanie w tej sprawie. Dziewczyna, która okazała się być piętnastolatką, pozostała również pod opieką policji.

O zdarzeniu poinformowano również inspektora MPK, który po przyjeździe na pętlę dokonał wstępnej oceny zdewastowanego mienia. Jednak dokładna wycena szkód będzie możliwa dopiero po przygotowaniu kompletnego kosztorysu.