Aktualności

21.11.2022

Dzieci zwiedziły zajezdnię tramwajową i uczyły się jak bezpiecznie podróżować komunikacją miejską

W ramach Akademii Młodego Krakowianina uczniowie krakowskiej Kangurowej Szkoły Podstawowej  przyjechały 17  listopada do zajezdni tramwajowej Podgórze przy ul. J. Brożka 3. Ich przewodnikiem był Trambuś, oficjalna maskotka MPK SA w Krakowie. Podczas wizyty uczniowie spotkali się z motorniczą oraz inspektorem ruchu i  mogli posłuchać na czym polega ich praca. Uczyły się także najważniejszych zasad bezpiecznego i kulturalnego podróżowania tramwajami.

Dzieci nie tylko dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się komunikacją miejską, ale także zobaczyły te miejsca, gdzie tramwaje są naprawiane i przechodzą przeglądy. Dzięki przejazdowi tramwajem przez myjnię, zobaczyły także jak każdego dnia myte są pojazdy MPK.

Warto podkreślić, że edukacja prowadzona przez Trambusia na specjalnie opracowanej trasie w zajezdni tramwajowej Podgórze ma uczyć bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej już od najmłodszych lat, czyli od szkoły podstawowej. Edukacyjne działania MPK SA mają także na celu zwrócenie dzieciom uwagi na to, jak ważne dla klimatu jest korzystanie z komunikacji miejskiej.

Fot. Kangurowa Szkoła Podstawowa