Aktualności

07.02.2023

Dwie oferty w przetargu na dostawę małych autobusów do Krakowa

Dwie oferty wpłynęły we wtorek 7 lutego do MPK SA w Krakowie w przetargu na dostawę w formie leasingu czterech małych autobusów mini o długości do 7,6 m. Pierwsza z nich o wartości 4.687.384,17 zł brutto została przesłana przez konsorcjum firm AUTOMET Group Spółka jawna i Millennium Leasing Sp. z o.o. Drugą ofertę złożyło konsorcjum firm PKO Leasing SA i MMI Sp. z o.o., które zamówienie wyceniło na 6.060.513,77 zł brutto. Obie oferty będą teraz dokładnie sprawdzane.

Kraków zamawia małe pojazdy, ponieważ są one potrzebne do obsługi tras, gdzie ze względu na wąskie ulice i drogi nie mogą przejechać standardowe autobusy. Mini autobusy mają być częściowo z niską podłogą, wyposażone w platformę dla osób poruszających się na wózkach, klimatyzację i monitoring. Silniki autobusów będą spełniały  europejską normę Euro 6.

Przypomnijmy, że w styczniu tego roku MPK SA w Krakowie podpisało już umowę z konsorcjum firm Solaris Bus & Coach Sp. z o.o. oraz Millennium Leasing Sp. z o.o. na dostawę w formie leasingu czterech nieco większych autobusów midi o długości ok. 9 metrów. Ich dostawa powinna zostać zrealizowana w październiku 2023 roku.