Aktualności

03.09.2023

Dwie drużyny MPK w Krakowie pobiegły w Poland Business Run


W niedzielę, 3 września 10 pracowników MPK SA w Krakowie wzięło udział w 12. edycji Poland Business Run. Drużyna z numerem 1059 w której biegli Marek Gancarczyk, Janusz Bzukała, Mateusz Kraszewski, Łukasz Słowik i Maciej Drzewiecki zajęła 49. miejsce, a drużyna 1067, w której biegli Jarosław Sabat, Tomasz Bałabański, Dorota Tyrała, Piotr Mrowiec i Marcin Skowyra zajęła 416. miejsce. Wszystkich zgłoszonych drużyn było ponad 1800.

Naszym najszybszym zawodnikiem był Janusz Bzukała, który 3,6 km przebiegł w zawrotnym czasie - 12,48. Dało mu to 63. miejsce w klasyfikacji indywidualnej.

To już kolejny udział pracowników MPK w wydarzeniu, w którym poprzez opłacenie udziału pracowników w biegu, firmy i organizacje pomagają osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu.

Kraków Business Run organizowany jest od 2012 roku. Impreza narodziła się w Krakowie i rozrosła do Poland Business Run, odbywającego się w różnych miastach, o tej samej porze, w pierwszą niedzielę września. Jednak to wciąż w Krakowie startuje największa liczba uczestników tego charytatywnego biegu sztafetowego.