Aktualności

11.04.2024

Piłkarska Liga MPK wystartowała po zimowej przerwie


W piątek, 12 kwietnia pracownicy krakowskiego przewoźnika po zimowej przerwie rozpoczęli kolejne rozgrywki piłkarskiej Ligi MPK. To już 12. edycja piłkarskich zmagań, w które angażuje się w każdy piątek niemal 100 osób, które na co dzień pracują jako kierowcy, motorniczowie, mechanicy czy informatycy. Przed rozpoczęciem pierwszych meczów Zarząd Ligi MPK przy aprobacie wszystkich piłkarzy wręczył statuetkę z podziękowaniami dla Wiceprezesa Zarządu MPK SA Mariusza Szałkowskiego z podziękowaniem za dotychczasowe wsparcie tych rozgrywek. 

W obecnym sezonie Ligi MPK rywalizuje sześć drużyn, w której grają pracownicy Zajezdni Autobusowej Wola Duchacka, Zajezdni Autobusowej Bieńczyce, Zajezdni Autobusowej Płaszów, Zajezdni Tramwajowej Podgórze, Zajezdni Tramwajowej Nowa Huta oraz zespół Brożka Team, w którym występują m.in. informatycy.

Wszystkie drużyny swoje mecze będą rozgrywać w piątki od 16.30 do 18.30 na boisku sportowym TS Tramwaj przy ul. Praskiej 61a.

Pierwsza edycja rozgrywek Ligi MPK miała miejsce w 2011 roku. Wszyscy zawodnicy to pracownicy krakowskiego przewoźnika. Szczegółowe informacje o rozgrywkach piłkarskich organizowanych przez pracowników MPK SA, w tym aktualne wyniki są dostępne na stronie: www.facebook.com/ligampkkrakow. Patronat medialny nad rozgrywkami Ligi MPK objął wydawany przez MPK biuletyn „Przewoźnik Krakowski”.