Aktualności

17.09.2019

MPK otworzyło ofertę na dostawę 60 nowych tramwajów do Krakowa


We wtorek, 17 września do MPK SA w Krakowie wpłynęła jedna oferta na dostawę do 60 nowych, niskopodłogowych tramwajów. Ofertę złożyło konsorcjum firm Stadler Polska Sp. z o.o. i Stadler Środa Sp. z o.o. Koszt dostawy 60 nowych tramwajów wraz z materiałami eksploatacyjnymi został przez dostawcę wyceniony na 619 331 076 zł brutto (cena za 1 wagon to 8 371 600 zł netto).

Oferta zostanie sprawdzona oraz poddana ocenie zgodnie z warunkami zawartymi w Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia. Wartość złożonej oferty przekracza środki zaplanowane na realizację tego kontraktu (MPK SA wyceniło szacunkową wartość   realizacji tego kontraktu na 554 730 000 zł brutto).

Nowe tramwaje, których oczekuje MPK mają być niskopodłogowe o długości co najmniej 32 metrów i wyposażone w klimatyzację, nowoczesny system informacji pasażerskiej, monitoring, automaty biletowe, porty USB do ładowania smartfonów, system liczenia pasażerów oraz udogodnienia dla osób niepełnosprawnych.

Warto także podkreślić, że dwa z nowych tramwajów mają zostać wyposażone w innowacyjny system jazdy bez sieci trakcyjnej (pozostałe wagony będą miały instalację umożliwiającą zamontowanie tego systemu w przyszłości). To rozwiązanie ma umożliwić jazdę tramwajom w przypadku, gdy nie będzie możliwości korzystania z sieci trakcyjnej.