Aktualności

10.02.2021

Nowe udogodnienia dla pasażerów zamawiających Tele-busa


 


 

 

Od 10 lutego każda osoba, która zamówi usługę Tele-busa otrzyma wiadomość sms potwierdzającą datę i trasę przejazdu wraz z godziną początkową i końcową kursu. (dotyczy tych pasażerów, którzy podczas przekazywania danych kontaktowych dyspozytorowi MPK podali numer telefonu komórkowego). Dodatkowo na 15 minut przed planowaną godziną rozpoczęcia przejazdu, pasażer otrzyma ponowny komunikat sms z przypomnieniem o planowej podróży.

Warto dodać, że wiadomości sms będą także wysyłane do pasażerów w sytuacjach awaryjnych, np. gdy z jakiegoś powodu przyjazd Tele-busa o określonej godzinie nie będzie możliwy lub z przyczyn niezależnych od MPK SA musi ulec zmianie trasa przejazdu (np. zablokowana jest droga). Wprowadzenie powiadomień wysyłanych na telefony użytkowników Tele-busa to początek zmian w funkcjonowaniu tej usługi. W planach MPK jest wprowadzenie możliwości składania zamówień przy pomocy aplikacji mobilnej lub strony internetowej.

Obecnie zamówienia Tele-busa można składać telefonicznie dzwoniąc do dyspozytorni na numery telefonów: 800 54 17 17 (połączenie bezpłatne) lub 12 254 17 17. Zamówienie Tele-busa można zgłaszać w dzień podróży, jednak nie później niż 30 minut przed jej planowanym rozpoczęciem lub na dowolny dzień w bieżącym tygodniu.

Przypomnijmy, że usługa Tele-busa funkcjonuje w rejonie Płaszowa i Rybitw. Polega na zamówieniu przejazdu przez telefon. Autobusy nie mają stałych tras, ani rozkładów jazdy. Godzina przyjazdu autobusu oraz trasa zależą od potrzeb pasażerów i dostępności autobusów.

Pierwszy kurs Tele-busa odbył się 14 lipca 2007 roku.  Usługa Tele-busa zmieniała się i dostosowywana była do potrzeb mieszkańców. W ciągu ponad 13 lat Tele-bus rozszerzał swoje granice cztery razy. Z oferty Tele-busa skorzystały  w dużym stopniu szkoły, a małe autobusy MPK SA w Krakowie stały się pewnym i bezpiecznym środkiem transportu dla dzieci. Usytuowanie przystanków Tele-busa w pobliżu wejść  do szkół minimalizuje konieczność przejść przez ulicę, co ma szczególnie znaczenie dla zachowania  bezpieczeństwa dzieci. Po zakończeniu budowy nowej linii tramwajowej do Małego Płaszowa Tele-bus stał się także często wybieranym środkiem transportu pozwalającym na szybkie i wygodne dotarcie do tramwaju.