Aktualności

01.04.2021

Autobusem w plener, czyli Chodź na pole – weź udział w ankiecie!

 

Miasto przygotowało szereg atrakcji w ramach projektu Kraków w Formie, jedną z nich jest propozycja uruchomienia dodatkowych połączeń autobusowych do miejsc wypoczynku. Zarząd Transportu Publicznego w Krakowie planuje uruchomić weekendowe linie rekreacyjne w miejsca, do których krakowianie z braku alternatyw obecnie dojeżdżają własnymi samochodami i tam przez długi okres czasu muszą szukać miejsca parkingowego.

W ramach akcji miasto planuje uruchomić cztery dodatkowe linie, do Ojcowa, dolinek podkrakowskich, Puszczy Niepołomickiej oraz do Przylasku Rusieckiego. Wszystkie linie kursowałyby w godzinach od 7.00 do 19.00. Dodatkowo przewiduje się zwiększenie liczby kursów na liniach nr 100, 101 i 134 (dojazd do kopca Kościuszki, Lasu Wolskiego i zoo) oraz uruchomienie po raz kolejny linii sezonowych nr 352 i 427 (dojazd do Kryspinowa oraz Bagrów).

Niniejsza ankieta ma za zadanie zapytać mieszkańców czy pomysły mają szansę cieszyć się zainteresowaniem oraz czy byliby chętni, a jeżeli tak, to na jakich warunkach skorzystać z oferty. Nowe rekreacyjne linie będą wchodziły w skład sieci KMK co oznacza, że osoby posiadające bilety sieciowe na strefę pierwszą (miejską), będą promocyjnie mogły poruszać się nimi bez dodatkowych opłat. Pozostałe osoby w przypadku braku biletu sieciowego, będą mogły skorzystać z biletów jednorazowych dostępnych w taryfie KMK.

Pytania dotyczące proponowanych tras znajdują się tutaj