Aktualności

02.04.2021

Krakowscy policjanci kontynuują kontrole stosowania się do sanitarnych obostrzeńOd poniedziałku, 29 marca krakowscy policjanci wspólnie z inspektorami MPK sprawdzają czy osoby korzystające z komunikacji miejskiej stosują się do obostrzeń sanitarnych. Ponadto, policjanci kontynuują sprawdzenia placówek handlowych i usługowych. W przeciągu ostatnich 3 dni policjanci wystawili ponad 400 mandatów osobom nie stosującym się do obowiązku zakrywania ust i nosa.

W związku z coraz większą liczbą zachorowań na koronawirusa krakowscy policjanci wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym SA w Krakowie po raz kolejny podjęli wspólne działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa.

Od poniedziałku funkcjonariusze wraz z inspektorami MPK kontrolują środki transportu miejskiego oraz okolice przystanków komunikacyjnych. Mundurowi oprócz działań mających na celu zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom zwracają uwagę na to, czy mieszkańcy Krakowa stosują się obostrzeń sanitarnych, m.in. czy stosują się do obowiązku zakrywania ust i nosa za pomocą maseczki oraz czy utrzymują między sobą odpowiedni dystans. Tylko w ciągu trzech ostatnich dni policjanci w trakcie wspólnych działań z MPK nałożyli 25 mandatów karnych na osoby, które nie posiadały maseczek w środkach komunikacji miejskiej. Cztery osoby zostały pouczone, natomiast w czterech przypadkach sporządzone zostały notatki, które mogą skutkować skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.