Aktualności

22.09.2021

Nowa strona dla pasażerów komunikacji miejskiej w KrakowieZ myślą o osobach korzystających z krakowskiej komunikacji miejskiej powstała nowa strona https://ekp.mpk.krakow.pl, która będzie pełniła funkcję „Elektronicznego Konta Pasażera”. Będzie dostępna dla pasażerów od 23 września (czwartek) w miejsce dotychczasowego adresu https://m.kkm.krakow.pl.

Każdy, kto się zarejestruje w elektronicznym Koncie Pasażera będzie mógł, jak na dotychczasowej stronie, dodać wszystkie posiadane nośniki biletów okresowych, zarówno mobilne jak i plastikowe oraz nimi zarządzać. Na portalu będzie możliwość zakupu nowego biletu okresowego, sprawdzenia ważności biletu oraz zwrotu biletu okresowego (zwrot jest możliwy pod warunkiem, że bilet nie jest zapisany na nośniku plastikowym).

Wraz z uruchomieniem nowego adresu zostanie wyłączony dotychczas funkcjonujący adres https://m.kkm.krakow.pl. Dotychczasowi użytkownicy tego adresu będą przekierowywani pod nowy adres, gdzie będą się mogli zalogować korzystając z dotychczasowych loginów i haseł.

Zwracamy uwagę, że strona pod nowym adresem https://ekp.mpk.krakow.pl nie będzie umożliwiać powiązania zakupionego biletu ze smartfonem oraz nie będzie możliwości okazania biletu do kontroli. Wszystkich pasażerów zachęcamy do pobrania ze sklepów internetowych Google oraz Apple, bezpłatnej aplikacji na smartfony, przygotowanej przez MPK SA o nazwie - mobilna KKM. Aplikacja daje możliwość wygodnego i łatwego zakupu każdego rodzaju biletu okresowego, w tym 5+1, powiązania biletu ze smartfonem oraz okazania biletu do kontroli. Podczas kontroli biletów wystarczy okazać w smartfonie specjalny kod generowany automatycznie przez aplikację.