Aktualności

26.11.2021

MPK wymienia nazwy przystanków i dodaje numery

  

Rozpoczął się już pierwszy etap prac związany z wymianą wszystkich nazw przystanków, których celem jest dodatnie numerów do każdej lokalizacji.

Zgodnie z planem przygotowanym przez MPK SA do końca 2021 roku nowe oznakowanie z numerami zostanie zamieszczone na ok. 800 przystankach. W pierwszej kolejności wymieniane będą nazwy na przystankach tramwajowych i autobusowych w rejonie I oraz II Obwodnicy, a następnie ciągi komunikacyjne w kierunku Bronowic Małych, Nowego Bieżanowa, Czerwonych Maków oraz wzdłuż ul. Mogilskiej w kierunku Nowej Huty.

 

Te działania to m.in. efekt oczekiwań osób niewidomych i słabowidzących korzystających z aplikacji, a także turystów nie znających miasta, dla których oznaczenie numerami każdego przystanku pomoże w poruszaniu się i ustalaniu, w którym dokładnie miejscu będą wsiadać i wysiadać z tramwaju czy autobusu. Jest to szczególnie ważne w tych lokalizacjach, gdzie jedna nazwa przystanku mogła oznaczać kilka rożnych lokalizacji, przy różnych ulicach, a w dodatku w znacznej odległości od siebie, tak jak np. Rondo Mogilskie, czy Plac Centralny im. Ronalda Reagana.  

 

 

Kolejnym etapem prac będzie zmiana rozkładów jazdy zarówno na przystankach jak i na stronie internetowej, gdzie również każdy przystanek będzie uzupełniony o numer. Zakończenie tych prac przewidziane jest w przyszłym roku.