Aktualności

10.06.2022

Na linii nr 0 kursowały wagony SN2 i PN2

 

W niedzielę, 12 czerwca na krakowskie ulice znów wyjechały zabytkowe tramwaje w ramach Krakowskiej Linii Muzealnej. Tym razem pasażerowie mogli podziwiać Kraków z okiem niebieskiego tramwaju SN2 z przyczepką PN2. 

Historyczne tramwaje kursowały po trasie:

·         DAJWÓR - Na Zjeździe - Limanowskiego - Krakowska - Św. Gertrudy - Franciszkańska - Piłsudskiego - CICHY KĄCIK - Piłsudskiego - Podwale - Basztowa - Westerplatte - Starowiślna - DAJWÓR

Wagony SN2 zostały wyprodukowane w Sanoku. Do Krakowa trafiły w 1939 roku. Składały się z jednego przedziału pasażerskiego, w którym były drewniane siedzenia. To pierwsze tramwaje w Krakowie wyposażone w ogrzewanie wnętrza. Wagon nr 87, który posiada MPK SA, został wyremontowany i oddany do ruchu w 1991 roku.

Wagony PN2 wprowadzono do ruchu w 1938 roku. Najczęściej eksploatowana była jako wagon doczepny właśnie do wagonu SN2. Wagony zostały wycofane z ruchu w 1974 roku. Wagon PN2 z numerem 524 został odremontowany w 2009 roku.

Linia nr 0 realizuje po pięć kursów w każdym kierunku. Opłata za przejazd według taryfy obowiązującej na liniach miejskich.

Rozkłady jazdy są dostępne na stronie internetowej www.mpk.krakow.pl